AKTUALNOŚCI

WZMACNIANIE MIĘŚNI GRZBIETU

Kategorie: Uncategorized

Ćwiczenia na plecy są istotnym elementem każdego treningu, chociaż plecy składają się z mięśni, które dość ciężko wytrenować. Wielu sportowców uważa, że ta grupa mięśniowa ma fundamentalne znaczenie dla kondycji całego organizmu. Grzbiet bierze bowiem udział we wszystkich czynnościach, jakie wykonuje człowiek. Ponadto to właśnie plecy mają największą powierzchnię ze wszystkich grup mięśniowych. Pomimo tego nie są w stanie zbyt wiele zrobić bez wsparcia mięśni barków lub bicepsów.

W dzisiejszym świecie należy mieć bardzo mocne plecy. Zdaje sobie z tego sprawę każdy. W tym artykule skoncentrujemy się na tym jak je zbudować. Oczywiście w znaczeniu dosłownym, a nie przenośnym – wykonując ćwiczenia na plecy w domu lub na siłowni.

Mięśnie pleców są dla wielu osób wyznacznikiem siły. Sylwetka w kształcie litery „V” stała się obiektem westchnień kobiet oraz pożądania u mężczyzn. Obecnie znaleźć można wiele instrukcji oraz sposobów na ich rozbudowę. Ile z nich jest skuteczna? Wszystko zależy od naszej genetyki, zaangażowania oraz diety. Ćwiczenia na plecy są bardzo wymagające, lecz aby móc wykonywać je z największą efektywnością, należy poznać budowę naszego grzbietu.

Artykuł składać się będzie z trzech głównych akapitów. Pierwszy omówi anatomię pleców, drugi zawierać będzie ćwiczenia na plecy w domu, trzeci z kolei będzie mówić o najlepszych ćwiczeniach na plecy na siłowni.